Napoli shkarkon trajnerin, Gattuso

Skuadra e Napolit pas brazimit të mbrëmshme me Veronën në ndeshjen e fundit në Serie A ka shkarkuar trajnerin, Gattuso.

Gattuso është liruar nga detyra e trajnerit të Napolit, pasi nuk arriti që të kualifikojë klubin në Ligën e Kampionëve.

Goi i Rrahmanit i shënuar në këtë ndeshje nuk i mjaftoi Napolit të kualifikohet tutje dhe me këtë klubi napolitan mbetet në Evropa Ligë.