Ndodh befasia, eliminohet Galatasaray

Ka ndodhur befasia e parë në kualifikimet e Europa Ligës.

Skuadra turke, Galatasaray është eliminuar nga ky kompeticion. Turqit barazuan 1 me 1 kundër ekipit suedez, Ostersunds, por humbja si mysafirë 2 me 0 i eliminon ish-kampionët e Super Ligës turke.

Ky është një eliminim i befasishëm dhe i hershëm për Galatasarayn, e cila ka shpenzuar pak në këtë afat kalimtar të verës.