Njihuni me Samsung Galaxy S8

Thashethemet e fundit thonë se pajisja elektronike e gjeneratës së fundit do ketë një ekran 5.5 inç ultra HD dhe nuk do ketë asnjë buton në ekran.

Telefoni celular i shumëpritur do riparojë disa nga dëmtimet që i janë shkaktuar firmës nga pajisja tyre më e fundit Samsung Galaxy Note 7.

3955E32500000578-3835147-Not_only_could_this_device_be_Samsung_s_first_bezel_less_phone_b-m-71_1476305154892

Sipas Android Police, do ketë një ekran me rezolucion 4K, i cili do e bëjë perfekt për aplikacionet virtuale.
Pritet se Samsung do e lancojë Galaxy S8 në kongresin botëror të telefonave celularë në shkurt të vitit 2017.

3955E32900000578-0-image-m-59_1476304379822

Do ketë një procesor të zhvilluar dhe çipsa shumë të fuqishëm, të cilët i prodhon në masë vetëm kompania Samsung.

Në një deklaratë tha se produktet që do lancoheshin vitin e ardhshëm do bëheshin me teknologjinë e prodhimit 10 nanometër.