Nora Gjakova mposhtime IPPON serben

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Slamit që po mbahet në Tibilisi të Gjeorgjisë.

Gjakova mposhti me IPPON serben, Marica Perishiq.

Tani Gjakova është futur në garë për medalje.

Kundërshtaret e saj ende nuk janë mësuar, por pritet të mësohet pas “luftërave” midis Lu – Liparteliana dhe Deguchi – Konkina.