Pedri shpallet lojtari më i mirë i ri

Mesfushori i Barcelonës, Pedri është shpallur lojtari më i mirë i ri i vitit.

Reprezentuesi i Spanjës ka pasur një vit të jashtëzakonshëm, pasi arriti me Spanjën deri në gjysmëfinale të “Euro 2020” dhe finale të Lojërave Olimpike të Tokios.

Pedri ka marrë më së shumti vota për këtë çmim, ku në konkurrencë ka pasur Jude Bellinghamin, Nuno Mendesin, Jamal Musialan.

“Mënyra më e mirë për ta festuar ditëlindjen është ta fitoj këtë çmim. Dua të falënderoj të gjithë bashkëlojtarët, si te Barcelona ashtu dhe te Spanja. Falënderojë familjen time që më kanë mbështetur deri më tani dhe kanë pasur besim”, ka thënë Pedri pasi pranoi trofeun.