Pesë skuadra siguruan grupet e Ligës së Kampionëve

Pesë skuadra kanë siguruar fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Në pesë ndeshjet e play-offit që u zhvilluan sonte, pesë skuadra kanë siguruar pjesëmarrjen në garën më të madhe evropiane për klube.Porto, Celtic, Legia, Monaco dhe Ludogorets, siguruan kalimin në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndërsa skuadrat si Roma, Beer Sheva, Dundalk, Villarreal dhe Plzen, kalojnë në Ligën e Evropës.