Pique jep lajm të mirë për Barcelonën

Gerard Pique shpreson të jetë rikuperohet plotësisht për të qenë i gatshëm në El Clasico ndaj Real Madrid më 10 prill.

Loja më e madhe në kalendarin spanjoll të futbollit do të zhvillohet në Santiago Bernabeu dhe mund të jetë potencialisht e rëndësishme në atë që është bërë një garë e ngushtë për titullin, shkruan lajmi.net.

“Unë do të përpiqem të jem atje kundër Real Madrid”, tha Pique për Diario Sport. “Do të luftoj ditë për ditë. Do të përpiqem të rikuperohem sa më shpejt që të jetë e mundur, por jo vetëm sepse është Real Madrid ”.

Blaugrana është padyshim klubi më në formë në La Liga, pasi ka fituar pesë ndeshjet e fundit në ligën spanjolle dhe është pa humbje në vitin 2021.

Qendërmbrojtësi katalan ka pësuar një dëmtim në gju kundër Atletico në nëntor nga i cili ai po lufton të rikuperohet.