Problem për Real Madridin para ndeshjes me Juventusin

Real Madrid ka një problem para ndeshjes së kthimit ndaj Juventusit.

Real Madridi do të presë Atletico Madridin të dielën më 8 prill në Bernabeu.

Ndeshja do të startojë në 16:15.

Por pak ditë më parë do të luhet çerekfinalja e parë e çerekfinales do të luhet më 3 prill në orën 20:45 ndërsa cerekfinalja e dytë do të luhet më 11 prill nga ora 20:45.

Sipas ‘Marcas’, drejtuesit madrilen janë të shqetësuar nga fakti se do të kenë vetëm 25 orë para se të presin Juventusit në Bernabeu më 11 prill, transmeton “Albeu.com”.

Ata duan që ekipi të ketë më shumë hapësira në kampionat ku do të presin derbin madrilen, i cili ka angazhimin e vet special, plus kësaj ekipi do të zhvillojë dhe seanca stërvitore që nuk do i lejojnë ekipit të rikuperojë lodhjen e derbit.