Real Madrid publikon listën e të ftuarve ndaj Cadiz

Real Madrid ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Cadizit.

“Los Blancos” pas barazimit ndaj Getafes synojnë këndelljen edhe pse në mesfushë janë vetëm Casemiro dhe Isco nga ekipi i parë, transmeton lajmi.net.

Ashtu siç paralajmëroi Zidane, Eden Hazard nuk është i ftuar.

Lista e plotë:

Portierë: Courtois, Lunin, Altube

Mbrojtës: Carvajal, Militao, Varane, Nacho, Marcelo, Odriozola, Chust, Miguel

Mesfushorë: Casemiro, Isco, Arribas, Blanco

Sulmues: Benzema, Asensio, Vinicius, Mariano, Rodrygo.