Ribery kthehet në stërvitje

Franck Ribery iu është kthyer fushave të blerta.

Ylli francez i Fiorentina, Franck Ribery, shumë shpejtë do të jetë gati të ndihmojë Fiorentinan në ndeshjet kampionale.

Lojtari pësonte një dëmtim gjatë ndeshjes të së shtunës, por kjo nuk e mbajti atë jashtë stërvitjes së Viola, përcjell lajmi.net.

Ribery është konsultuar me stafin mjekësor të skuadrës dhe është i gatshëm të kontribuoj.

Francezi dhuronte dy asistime në ndeshjen ndaj Inter, para se të zëvendësohej për Patrick Cutrone.

Franck tashmë po përgatitet për ndeshjen ndaj Sampdoria.