Tjetër tërmet në Shkup, fuqia 4.8 ballë

Rreth orës 19:55, një tjetër tërmet u ndie në Shkup

Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, emsc-csem.org, tërmeti ishte i fuqisë 4.8 të Rihterit, ndërsa raportohet që epiqendra të ketë qenë 5 kilometra në juglindje të Shkupit.

Tërmeti më i fuqishëm u regjistruar dje në orën 15:10 minuta me magnitudë prej 5.3 ballë sipas Rihterit, ndërsa epiqendra ishte 7 kilometra në lindje të Shkupit.

Paraprakisht Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) njoftoi se deri më sot ka pranuar 300 raportime të qytetarëve për dëme të shkaktuara nga tërmeti i cili të dielën goditi Shkupin dhe rrethinën