Sot zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës: Llapi – Dukagjini

KF Llapi dhe KF Dukagjini do të luajnë përballë njëra tjetrës në finalen e Kupës së Kosovës këtë sezon.

Me fillim nga ora 20:45 zhvillohet edhe ndeshja e madhe mes Llapit dhe Dukagjinit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, raporton lajmi.net.

Rrugëtimi i Llapit deri në finale ka qenë mjaftë i vështirë, ku ka mposhtur skuadra të mëdha sikurse Ballkanin, Trepçën 89′ dhe Prishtinën.

Në anën tjetër, Dukagjini ka fituar përballë 2 Korrikut, Drenicës dhe Istogut.

Garat evropiane kanë qenë një synim i trajnerit të Llapit, Tahir Batatina, që një kohë të gjatë, ndërsa Dukagjini dëshirojë të shkruajë historinë e klubit.