Sulm terrorist nga tri gra…

Tri gra kamikaze u hodhën në erë sot në qytetin Maiduguri, kryeqyteti i shtetit të Bornos në Nigeri. Sulmi kamokaz la 28 të vdekur dhe më shumë se 80 të plagosur.
“Tre gra aktivizuan rripat e tyre me ekspolzivë në të hyrë të një kampi me të shpërngulur duke shkaktuar vdekjen e 25 personave dhe plagosur 82 të tjerë”, njoftoi Baba Kura, anëtar i milicive civile që luftojnë kundër grupit famkeq terrorist Boko Haram.
Shpërthimi ndodhi ne nje treg lokal, pikerisht kur tregtarët ishin duke mbyllur dyqanet. /MESAZHI/