Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Një tërmet i fuqishëm tronditi sot bregun lindor të Japonisë dhe tani për tani nuk ka paralajmërime për cunami apo të dhëna për të lënduarit dhe dëmet, thanë zyrtarët.

Enti Gjeologjik i SHBA-së njoftoi se tërmeti u regjistrua herët në mëngjesin e së mërkurës sipas kohës lokale me fuqi prej 5.6 ballë Rihter.