Tronditet Parisi nga një shpërthim i madh

Të paktën pesë persona janë plagosur, dy prej të cilëve rëndë, si pasojë e një shpërthimi në Paris.

Shpërthimi shkatërroi katin e dytë dhe të tretë të një ndërtese në periferi të Boulogne Billancourt, në jug perëndim të Parisit.

Shpërthimi ishte aq i fortë thuhet se toka është lëkundur, dhe shtëllunga të mëdha tymi janë vërejtur në ajër. Policia nuk ka dhënë ende detaje lidhur me rastin. /MESAZHI/