Turqi, operacion kundër trafikimit të drogës, 200 të arrestuar

Mbi 200 persona janë privuar nga liria në kuadër të operacionit e gjerë policor të nisur mëngjesin e sotëm kundër një rrjeti kontrabanduesish të drogës në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA).

Pjesëtarët e policisë turke sot në mëngjes kanë nisur operacionin më të madhe ndonjëherë kundër kontrabandimit të drogës.

Operacioni është në vijim në zonën e kryeqytetit të Turqisë, Ankara, në të cilën janë përfshirë 3,000 policë.

Operacioni është emëruar sipas shefit të policisë Cuneyt Bursa i cili u vra gjatë tentativës së dështuar për grusht shteti të vitit të kaluar më 15 korrik në Turqi, e orkestruar dhe kryer nga organizata terroriste FETO.