Vera takohet me dimrin në alpet austriake

Teksa disa pjesë të Evropës vazhdojnë të piqen në kohë të ngrohtë verore, një ndryshim në mot.

Moti me lagështirë dhe me erë po e bën këtë verë të duket si vjeshtë, në veriperëndim të Europës.

Ndryshimi dramatik goditi vendpushimet e skive në jug të Salzburgut në Austri dhe temperaturat e ulëta çuan në më shumë se 30 cm dëborë.

Diku tjetër ka pasur shije të dimrit, në malet më të larta të Gjermanisë dhe Austrisë.

Temperaturat sillen në mes të 30 gradë cvelsius në Spanjë dhe Portugali, por ka pasur rënie prej 15 ° C në temperatura të kohëve të fundit.