Zyrtare: Lista Serbe largohet nga Qeveria Haradinaj

Pas disa orë konsultime me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, Lista Serbe ka vendosur të largohet nga Qeveria Haradinaj.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Listës Serbe dhe kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq.

Ky vendim vije pas arrestimit të drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë për Kosovës në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dje në veri të Mitrovicës nga Njësia Speciale e Kosovës, pasi nuk e kishte përfillur vendim-ndalimin për hyrje në Kosovë.