Zyrtare: Njihuni me futbollistin më të mirë të vitit nga FIFA

Pas zgjedhjes së formacionit më të mirë të vitit, tani ka ardhur radha për çmimin kryesor të mbrëmjes.

Tani do të jepet çmimi për më të mirin e vitit nga FIFA, çmim i quajtur ndryshe si ”The Best”.

Dhe në këtë listë të nominuar janë Mohamed Salah, Luka Modric dhe Cristiano Ronaldo, transmeton IndeksOnline.

Çmimin e më të mirit nga vitit nga UEFA e fitoi Luka Modric pas një sezoni impresiv me Real Madridin dhe Kroacinë.

FIFA, sonte, ka vendosur që këtë çmim ta ndajë për Luka Modric, mesfushorin e Real Madridit.