Gjendet i vdekur 44-vjeçari nga Podujeva që ishte zhdukur para 7 muajve

Mehdi Deda, 44 vjeçari nga Burica e Podujevës i zhdukur 7 muaj më parë është gjetur i vdekur.

Këtë e kanë konfirmuar vetë familjarët e Dedës, teksa kanë bërë të ditur se varrimi do të bëhet gjatë ditës së nesërme, shkruan lajmi.net.

Hetem Dedaj i zhdukur që në maj të këtij viti, për herë të fundit është parë duke hypur në stacionin e autobusëve në Podujevë për të ardhur në Prishtinë.

I ndjeri raportohej se jetonte në kushte të vështira ekonomike, dhe çdo ditë udhëtonte për në Prishtinë për të kërkuar punë.