100 mijë persona protestojnë kundër Donald Trump në Londër

Më shumë se 100 mijë persona kanë mbushur rrugët e Londrës për të protestuar kundër Presidentit amerikan, Donald Trump.

Donald Trump po qëndron në Mbretërinë e Bashkuar për një vizitë, madje u takua edhe me Presidenten britaneze.

Protestuesit po marshojnë me moton “Trump nuk është i mirëpritur në Britani”, pastaj edhe po i përmenden disa nga gabimet që ai ka bërë.

“Racisti numër një në botë” dhe “Psikopati amerikan” janë dy nga parullat tjera të cilat po thuhen nga marshuesit.

Ndryshe, edhe në vitin 2017 ishin organizuar protesta kundër presidentit amerikan në Londër nga rrjeti i grave, kundër deklaratave ofenduese të Trump ndaj tyre./Indeksonline/