Asus zbulon modelet e reja të telefonave të linjës ZenFone

Asus ka zbuluar telefonat e rinj në linjën ZenFone, duke përfshirë modelet ZenFone 4 dhe 4 Pro. Seria e re vazhdon të promovojë tiparet më të mira të fotografisë, sikurse versionet e mëparshme të ZenFone që janë bërë nga Asus.

ZenFone 4 Pro është në krye të linjës, me një procesor Qualcomm Snapdragon 835, 64 GB RAM, 128 GB hapësirë ​​të brendshme dhe 3,600 mAh bateri me ngarkim të shpejtë.

Telefoni përmban një ekran me 5.5 inç në Full HD Amoled dhe një kornizë prej 2.1mm, me trupin prej alumini dhe skaner të gjurmëve të gishtave në pjesën e përparme në mënyrë të drejtpërdrejtë. ZenFone 4 vjen me një dizajn të ngjashëm, me ekranin Super IPS +, Snapdragon 660, 4 ose 6 GB RAM dhe 64 GB memorie si opsion.

Të dy telefonat vijnë me një kamerë të pasme prej 12 megapikselësh dhe Sony IMX362 dhe OIS, me një hapje më të mirë f / 1.7 për versionin Pro kundrejt f / 1.8 në ZenFone 4 standard. Asus tha se kamera përmban Dual Pixel më të shpejtë të dyfishtë në botë, si dhe një sensor për korrigjimin e ngjyrave dhe mbështetje për videot 4K.

Versioni Pro ka një kamerë të dytë me 16 megapiksel me zmadhim optik 2x, ndërsa ZenFone 4 vjen me një aparat të dytë me 8 megapiksel me lente me kënd të gjerë 120-shkallë. Të dyja modelet gjithashtu kanë kamera para prej 8 megapikselësh.

Për tregun e përdoruesve mesatar, Asus prezantoi edhe ZenFone 4 Selfie dhe Selfie Pro. Këto ofrojnë shfaqje të ngjashme në serinë kryesore, por me procesorë pak më të ngadalshëm, duke u bazuar në Snapdragon 430 dhe 625 respektivisht.

Të dy telefonat kanë kamera të pasme me nga 16 megapikselë, dhe bateri prej 3.000 mAh dhe Android 7./Mesazhi/