Atletico mposht Deportivon

Atletico Madrid ka shënuar fitore minimal kundër Deportivo La Corunas, skuadër të cilën e mposhti me rezulta 1:0.

Golin e vetëm dhe të tre pikëve në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi kryesor i skuadrës, Antonie Griezmann.

Pas kësaj fitoreje Atletico ngritët në vendin e tretë me 12 pikë, 2 më pak se sa Real Madrid në vendin e parë dhe një se Barcelona në vendin e dytë.