Barcelona e pamëshirshme ndaj Real Murcais

Katalunasit demoluan Real Murcian në “Camp Nou”.

Barcelona e ka eliminuar Real Murcian nga Kupa e Mbretit.Katalunasit fituan me rezultat të thellë, 5:0.

Golat për Barcën u shënuan nga Alcacer, Pique, Vidal, Suarez dhe Jose.