Barcelona gjen përforcimin e ri të janarit (Foto)

Barcelona ka identifikuar një përforcim të ri, që mund të jetë i pari gjatë afatit kalimtar të janarit.

“Mundo Deportivo” shkruan se klubi katallan vazhdon të jetë i interesuar për mesfushorin e Ajax Amsterdamit, Frenkie de Jonh.

Ylli i ri holandez ishte objektiv i Barcelonës edhe gjatë afatit kalimtar të verës, përcjell “lajmi.net”.

Palët nuk arritën marrëveshje por plani i Barcelonës është të provojë sërish blerjen e tij për pjesën e dytë të sezonit në La Ligë dhe Ligën e Kampionëve.