Barcelona kërkon mbrojtës, Umtiti në Man Utd

Samuel Umtiti drejt largimit nga Barcelona dhe transferimit në Premierligë.
Barcelona ka filluar kërkimin për një zëvendësues të Samuel Umtitit.

“The Sun” ka njoftuar se mbrojtësi francez është gjithnjë e më afër, transferimit në Man Utd.

Umtiti kërkohet nga Jose Mourinho për t’i zgjidhur problemet në mbrojtje te skuadra nga Old Trafford.
Ai është partner i Gerard Piques në mbrojtje te Barcelona.