Barcelona pëson në shtëpi nga Real Betis, mbetet prapa në renditje

Barcelona ka pësuar humbje ndaj Real Betis me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 16-të të La Liga.

Ndeshja nuk solli raste të shumta shënimi, ndërsa në pjesën e parë të dy skuadrat tentuan nga një herë.

Philippe Coutinho dhe Aitor Rubial ishin ata që rrezikuan, por pa sukses.

Në pjesën e dytë Barcelona shtoi presionin dhe radhiti rastet para portës së Betis.

Ousmane Dembele rrezikoi tri herë, por në asnjërën herë nuk ishte i saktë.

Kur nuk i konkretizon rastet pason dënimi dhe Betisi e bërë këtë gjë fal një super aksioni.

Zhvillohej minuta e 79-të, kur Juanmi mori një pasim të bukur nga Cristian Tello për të shënuar për 0-1.

Deri në fund nuk kishte më raste dhe Real Betis merr fitoren e radhës që e dërgon në vendin e tretë me 30 pikë.

Barcelona mbetet e shtata me 23 pikë.