Barcelona me transferim 100 milionësh nga Bayerni

Sipas gazetës spanjolle “Don Balon”, për shërbimet e mbrojtësit të majtë do të ofrohen 100 milionë euro.

Barcelona ka filluar të mendojë që tani për afatin kalimtar të verës dhe është e gatshme të paguajë 100 milionë euro për mbrojtësin e majtë të Bayern Munichut, David Alaba.

Blaugranasit e kanë bërë prioritetin e tyre mbrojtësin austriak, David Alaban që duan të përforcojnë sa më shumë repartin mbrojtës.

Sipas gazetës spanjolle “Don Balon”, për shërbimet e mbrojtësit të majtë do të ofrohen 100 milionë euro.

Image result for alaba 2017