Barcelona vazhdon kontratën me Alonson

Skuadra e Barcelonës edhe zyrtarisht i ka vazhduar kontratën Marcos Alonsos.

32-vjeçari do të qëndroj në ”Camp Nou” deri më 30 qershor 2024, thuhet në njoftimin e klubit katalanas.

Barcelona ka vënë një klauzolë prej 50 milionë euro për lirimin e Alonsos.

Mbrojtësi spanjoll arriti te klubi katalnas në shtatorin e vitit të kaluar dhe deri më tani ka zhvilluar 19 paraqitje, duke shënuar edhe dy gola.