Byrek me speca

Përbërësit

  • 8 speca
  • 500 gr djathë
  • 2 vezë
  • ¼ koper
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji biber i zi
  • Për të mbështjell
  • 2 gota miell
  • 2 gotë miell misri
  • 2 vezë

Hapat

Specat i vendosni në furrë për pjekje, pas pjekjës ia largoni lëvoren dhe i lëni në pritje.

Djathin e vendosni në pjatë, ia shtoni përmbi vezët, koperin, kripën, biberin e zi dhe e përzieni.

Specat i preni në midis, ia vendosni përzierjën e djathit dhe skajet ia mbyllëni.

Specat i vendosni në miell, pastaj në vezë dhe në fundmi në miell misri.