Girl in a jacket

Haradinaj ende pa qëndrim për Specialen

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria që ai drejton për momentin nuk ka qëndrim rreth projektligjit rreth Gjykatës Speciale dhe se...

Qeveria pezullon rritjen e pagave

0
Qeveria e Kosovës ka pezulluar përkohësisht vendimin për rritjen e pagave, ka njoftuar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky pezullim bëhet deri në marrjen e...

Ajri i ndotur: Prishtina nuk është më e para në botë, ja si radhitet...

0
Që nga dje ka filluar të përmirësohet gjendja e ajrit në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Ndonëse për ditë me radhë Prishtina nuk u largua nga...

Haradinaj paralajmëron rritjen e pagave për sektorin e shëndetësisë

0
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, pas një takimi që ka pasur sot me përfaqësuesit e institucioneve shëndetësore dhe të komunitetit të mjekëve, ka paralajmëruar...

Dita e dytë e ndalimit të veturave, vazhdon tollovia

0
Edhe sot është duke u zbatuar vendimi për ndalimin e veturave që të mos hyjnë në qendër të Prishtinës. Në lagjen ‘Dardania’, Policia e Kosovës...

Protestë para Rektoratit kundër vendimeve të Demajt!

0
Demokracia Studentore do të mbaj sot një protestë para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Protesta e paralajmëruar nis nga ora 10:00. Sipas njoftimit, ky...

Admirali Foggo viziton Mitrovicën

0
Admirali James Foggo, komandant i Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli dhe Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Salvatore Cuoci, sot vizitojnë urën kryesore në Mitrovicë. Kryetarët...

Kuvendi vazhdon sot seancën e jashtëzakonshme për ndotjen e ajrit

0
Sot do të vazhdojë seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me ndotjen e ajrit. Pas gati katër orë diskutimi të mërkurën, deputetët vendosen...

Avni Mazrekut i revokohet titulli i doktoratës, shkak plagjiatura

0
Këshilli i Fakultetit Juridik në Universitetin e Bremenit ia ka revokuar titullin e doktoraturës Avni Mazrrekut. “Gazeta Jeta në Kosovë” ka gjetur se vendimit të...

Edhe Thaçi i padëshirueshëm për SHBA-në?

0
Presidenti Hashim Thaçi do jetë i radhës që nuk do mund të ja mësynë lirshëm Amerikës. Ai ka vizë të mëhershme, bëjnë të ditur kabineti...