Marin: Turqia dhe Hungaria të ratifikojnë shpejt anëtarësimin në NATO

0
Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin, i kërkoi Turqisë dhe Hungarisë që të miratojnë shpejt anëtarësimin e vendit të saj në NATO. Duke folur për shtypin...

Ministri turk i Mbrojtjes priti në takim shefin e NATO-s

0
Ministri i Mbrojtjes së Turqisë, Hulusi Akar zhvilloi takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency (AA). Ministri Akar dhe Sekretari...

Komandanti në ardhje turk i KFOR-it, takon Lajçakun

0
Pas situatës në veri të Kosovës, emisari special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka takuar komandantin e ardhshëm të KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutas. Këtë Lajçak e...

Çavuşoğlu: Turqia nuk e dëshiron dobësimin e Evropës si kontinent

0
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, duke theksuar se sistemi ndërkombëtar aktualisht po përballet me sfida të paprecedentë, nënvizoi se vendi i tij...

Turqi: Gjasa për balotazh pasi votat e Presidentit Erdogan bien nën 50%

0
Balotazhi është pothuajse i sigurt tani sipas dy agjencive rivale të lajmeve Agjencia e lajmeve Anka; 94.45% e kutive të votimit • Erdogan; 49.02% • Kilicdaroglu; 45.2% •...

“Turqia Një Zemër”: Fushata brenda 2 orëve e gjysmë mbledh rreth 5 milardë euro...

0
Fushata aktualisht është duke vazhduar dhe po arrijnë donacione nga Türkiye dhe prej vendeve të tjera Në fushatën "Turqia Një Zemër" (Turqia Tek Yürek), e...

Erdoğan në takimin me Stoltenbergun: Për Greqinë do të ishte mirë të sillet me...

0
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se vendi i tij nuk...

Fotoja që përloti botën nga tërmeti në Turqi, ku është sot babai që mbajti...

0
Fotoja ikonë e një babai me një xhaketë portokalli duke mbajtur dorën e vajzës së tij pasi ajo ndërroi jetë në tërmetin e 6...

Tri vetura shpërthejnë në Stamboll

0
Tri vetura raportohet se kanë shpërthyer në Stamboll. Mediat turke kanë raportuar se tri vetura kanë shpërthyer në lagjen Fatih të Stambollit në Turqi, por që...

Ministri turk i Mbrojtjes uron Maqedoncin për detyrën e re

0
Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Turqisë, Yaşar Güler ka uruar ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci për emërimin e tij në detyrën...