City fiton me përmbysje

Manchester City ka shënuar fitore me përmbysje ndaj West Hamit.

Skuadra e Pep Guardiolas ka mposhtur 2:1 West Hamin në ‘Etihad Stadium’.

Ogbonna në minutën e 44’ kaloi në epërsi mysafirët.

City në pjesën e dytë përmbysi rezultatin, duke shënuar përmes Otamendin dhe Silvas.