De Gea ka vendosur për të ardhmen e tij

David de Gea po refuzon që ta vazhdoj kontratën me Mnachester United.

David de Gea ka kërkuar nga Manchester United që ta lë të lirë të largohet.

Kontrata e portierit spanjoll skadon në qershor të vitit 2019, andaj shumë klube janë vënë pas tij.

De Gea është në radarin e Juventusit dhe PSG-s, mirëpo ai tashmë ka ndarë mendjen se ku dëshiron ta vazhdoj karrierën.

Spanjolli po e preferon kalimin te ‘Zonja e Vjetër’, e që kjo e fundit është specialiste e transferimit të lojtarëve me parametra zero.