Digjet autobusi në Gjermani, dhjetëra të zhdukur dhe të lënduar

Gjermani

Tridhjetë e një pasagjerë janë plagosur rëndë dhe 17 të tjerë mbeten të zdukur pasi një autobus turistik u përfshi në flakë.

Autobusi mori flakë teksa ishte duke udhëtuar në një autostradë bavareze, thonë policia lokale.

Aksidenti masiv i trafikut ka gjasa të shkaktojë vdekje të shumëfishta, shtuan autoritetet lokale. /MESAZHI/