Ditë e befasive në Botëror, ndalet edhe Danimarka

Pas fitores së Arabisë Saudite ndaj Argjentinës, befasinë e radhës e ka sjellur Tunizia. Përfaqësuesja afrikane e ka ndalur në barazim pa gola Danimarkën.

Në një lojë të zbehtë dhe me pak raste, Tunizia ka arritur që fal mbrojtes së fortë të stopojë përfaqësuesen evropiane.

Kjo ndeshje ishte speciale për Eriksen, mesfushorin e famshëm që humbi ndjenjat në Evropianin e kaluar me fanelën daneze.