“I dyshuari për sulmin në Berlin mund të mos jetë autori”

BERLIN (AA) – Prokurori gjerman deklaroi sot se i dyshuari në sulmin e natës së kaluar në tregun e Krishtlindjeve në qendër të Berlinit “ndoshta nuk është autori ose anëtar i grupit të autorëve”, raporton Anadolu Agency (AA).

I dyshuari për sulmin, i cili u arrestua mbrëmë, ndodhet në paraburgim. Shume media por edhe oficer policia thone se pretendimet se nje refugjat pakistanez eshte autor i sulmit jane te pasakta, dhe sipas tyre autori gjendet ne arrati dhe eshte i armatosur. /aa/mesazhi/