Emiri i Katarit tregon se a do ta mbaje vendi i tij Kampionatin e 2022

“Nuk është anuluar dhe nuk ka ngecje të asnjë projekti lidhur me përgatitjen e Kampionatit Botëror në Futboll që në vitin 2022 do të mbahet në Katar”, tha Emiri i Katarit, Ahmed bin Qassim bin Muhammed Al Thani.

Ne nje konference per media, Al Thani tha nder te tjerash se vendi i tij nuk eshte prane kapitullimit, sic perpiqen ta pershkruajne vendet e tjera, dhe se gjithcka po shkon si duhet lidhur me kampionatin boteror te futbollit qe do te mbahet ne Katar.

Katari eshte sanksionuar nga fqinjet arab, per gjoja se “financim terrorizmi” akuza keto qe Doha i mohon kategorikisht. /MESAZHI/