Formacionet e mundshme për ndeshjen Bayern – Lazio

Alaba e Ciro Immobile Champions League andata ottavo di finale Lazio v Bayern Monaco allo stadio Olimpico di Roma. Roma, 23 Febbraio 2021 © Marco Rosi / Fotonotizia

Dueli midis Ciro Immobile dhe Robert Lewandowski vazhdon kur Bayern Munchen pret Lazion në ndeshjen e kthimit në Allianz Arena.

Ndeshja e parë mes dy klubeve përfundoi në të mirë të Bavarezëve, të cilët fituan me rezultat të thellë 4-1, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, trajneri i Lazios, Simone Inzaghi ka thënë se ata kanë arritur qëllimin e tyre këtë sezon, por prapë do të japin më të mirën e tyre.

Formacionet e mundshme:

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Kimmich, Sane, Muller, Gnabry; Lewandowski

Lazio: Reina, Musacchio, Acerbi, Radu; Marusic, Milinkovic-Savic, Escalante, Luis Alberto, Fares; Caicedo, Immobile