Formacionet zyrtare: Real Madrid – Manchester United

Real Madrid dhe Manchester United me fillim nga ora 20:45, do të “luftojnë” për Superkupën e Evropës.

Është qyteti i Shkupit që mirëpret gjigantët e futbollit evropian dhe botëror.Të dy trajnerët, Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho, kanë bërë zyrtare formacionet me të cilat do të fillojnë ndeshjen.

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Manchester UnitedReal Madrid: Keylor; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric, Isco; Bale, Benzema.

Man Utd: