Gjendet trupi i gruas së zhdukur në Londër

Policia e Londrës konfirmon se trupi i gjetur në pyll është i gruas së zhdukur para ca ditëve.

Policia britanike tha të premten se trupi i gjetur në një pyll jashtë Londrës ishte ai i Sarah Everard, zhdukja e së cilës javën e kaluar ka shkaktuar zemërim dhe frikë tek gratë për sigurinë e tyre.
Everard, 33 vjeç, u zhduk ndërsa po shkonte në shtëpi nga shtëpia e një shoqeje në Londrën jugore të mërkurën e kaluar. Policia ka arrestuar një polic nën dyshimin e rrëmbimit dhe vrasjes së saj. Rasti i saj ka çuar në mbushje të llogarive personale në rrjetet sociale nga gratë për përvojat e tyre dhe frikën e shëtitjes në rrugë vetëm natën, dhe ka nxitur një fushatë për veprim në lidhje me këtë problematikë. /Mesazhi.com