Haxhi Krasniqi sonte zhvillon meçin kundër Bosel

Haxhi Krasniqi do të boksi sonte për titujt IBO dhe WBA, ndaj gjermanit, Dominic Bosel.

Triumfi në këtë meç, do të ishte një përmbushje e një ëndrre të madhe dhe kulmi i një udhëtimi të gjatë dhe plot ngjarje për boksierin nga Juniku.

Ndeshja mes Krasniqit dhe Bosel zhvillohet me fillim nga ora 23:15.