Klubi anglez ofron 150 mln euro për Suarezin

Luis Suarez është në negociata për vazhdimin e kontratës me Barcelonën.

Por, Manchester United nuk ndalet në përpjekje për transferimin e tij.

“Red Deviils” janë të gatshëm të paguajnë 150 milionë euro për blerjen e Suarezit, raporton “The Sun”.

Suarez ka kontratë me kampionin e La Ligës deri më 2019, përcjell “Lajmi.net”.

Dhe, Barcelona vështirë se do ta lejojë largimin e tij.