Lirohet nga burgu Hilmi Kelmendi

Hilmi Kelmendi është liruar nga paraburgimi. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i MPJ-së, Bashmir Xhemaj.

Ai ka thënë se Kelmendi është liruar sot nga qendra e mbajtjes dhe se tani është duke i kryer procedurat paraprake.

Xhemaj ka shtuar se Hilmi Kelmendi në orët e mbrëmjes pritet të arrijë në Kosovë.

Kelmendi është arrestuar të premten e kaluar në Beograd nga autoritetet serbe./