Liverpooli i jashtëzakonshëm, ndalet Manchester City

Liverpooli ka shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjen kundër Stoke Cityt.

Skuadra e Klopp fitoi me rezultat 3-0.

Golat në këtë ndeshje i shënuan, Mane dhe dy supergola nga Salah.

Në ndeshjen tjetër Manchester City ka barazuar në Ettihad me rezultat 1-1.

Për Cityn shënoi autogol Virgil van Dijk ndërsa për Manchester Cityn shënoi Oriol Romeu.

Pas kësaj, City vazhdon kryesimin me 38 pikë, ndërsa Liverpooli është e pesta me 26 pikë.