Mavraj “çmend” Izraelin me këtë gjest (Foto)

Mërgim Mavraj ka bërë një gjest të madh pas fitores 3:0 ndaj Izraelit.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj i ka ‘çmend të gjithë në Izrael, pas fitores së thellë prej 3:0.

Ai pas ndeshjes, ka rënë në sexhde, duke dhezë stadiumin, kur dihet problemet e izraelitëve me shtetet e botës islame.

Golat për Shqipërinë në këtë takim i shënuan Sadiku dy dhe Ledian Memushaj.