Mercedes ndan pamje nga versioni i ri CLE

Versioni i parë AMG i Mercedes CLE debutoi në fund të vitit 2023.

Tani marka ka ndarë disa pamje të veturës që kombinon 443 kuaj fuqi.

Bëhet e ditur se fuqia i vjen nga motori 3.0 litërsh, transmisioni automatik me nëntë shpejtësi dhe sistemi i lëvizjes me të gjitha rrotat.

Ky model arrin shpejtësinë 96 km/h në vetëm 4.1 sekonda, me një shpejtësi maksimale prej 249 km/h.

Brendësia e variantit të ri nga Mercedes përfshin ekrane speciale për shoferin dhe ekrane qendrore, së bashku me sistemet Airscarf dhe Aircap për ngrohjen e ulëseve.

Gjithashtu, karakterizohet me një çati që hapet dhe mbyllet në vetëm 20 sekonda.

Ndryshe, çmimi për Mercedes-AMG CLE53 Cabriolet 2025 do të zbulohet në një datë të mëvonshme.