Milani fiton ndaj Lazios

Milani ka mposhtur Lazion 2:0 për të vazhduar formën e mirë në Serie A.

Skuadra kuqezi shënoi dy gola në pjesën e dytë, përmes Christian Pulisicit dhe Noah Okaforit, për fitoren e gjashtë nga shtatë ndeshje deri tash.

Milani deri tash ka pësuar vetëm një humbje, atë nga Interi.

Aktualisht Milani është i pari në tabelë me 18 pikë. Ka tri pikë më shumë se Interi që më vonë luan ndeshjen e mbetur me Salernitanan.