Mot me diell dhe vranësira

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat në viset e larta mund të sjellin reshje të shkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27- 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.