Moti shkakton 56 viktima në Brazil – VIDEO

56 persona kanë humbur jetën në Pernambuco të Brazilit dhe dhjetëra të tjerë rezultojnë të humbur si pasojë e motit të keq.

Janë shkatërruar shumë shtëpi. Gati 4 mijë njerëz kanë mbetur të pastrehë.

Përveç përmbytjeve nga shirat e dendur, problematikë ka qenë edhe rrëshqitja e dheut.

25 të tjerë janë dërguar në spital pasi janë lënduar para dhe gjatë evakuimit. /tiranapost